Ніхто не піде, не заплативши: як працювати із запитом на оплату від Payoneer

Фриланс дозволяє працювати усюди. Сидите ви вдома в Одесі чи у кафе у Ванкувері, а може, навіть лежите у гамаку на Ямайці — ви спокійно можете зв’язуватися з клієнтами з Берліну або з Будапешту. Свобода переміщень — це перевага, якою пишаються та яку цінують незалежні працівники. Єдине питання, яким переймаються і фрилансери-початківці, і досвідчені фрілансери — спосіб отримання оплати за свою працю. Адже варіантів проведення транзакций багато, і вибрати найбільш зручний та вигідний — це ще та проблема.

Сучасні платіжні сервіси дозволяють отримувати зарплатню фрилансерам так само просто, якби обидві сторони — виконавець та замовник — сиділи за одним столом та передавали один одному конверт з грошима. Однак, у цифрового аналога конверту є свої особливості: розмір комісії, швидкість, надійність та легальність. Ми розібрали пропозиції ринку на сьогодні та зупинилися на одній — найбільш простій, зрозумілій, вигідній та надійній. Роздивилися переваги та способи отримання плати за роботу — про все це у матеріалі.

Чотири способи отримання грошей

Чи працюєте ви з одним і тим самим замовником постійно, а чи кожного разу шукаєте нових клієнтів, чи працюєте через біржу фрилансу — надійний спосіб отримання оплати буде потрібен завжди і кожному. Загалом існує чотири найуживаніші методи проведення транзакций від замовника виконавцю:

  1. Через біржу. Майже всі біржі фрилансу дозволяють клієнтам поповнювати свої рахунки на платформі, а потім переводити ці гроші на баланси фрилансерів. Такий спосіб отримання грошей є надійним, бо біржа захищає ваші дані, перешкоджає шахрайству та утримує кошти до моменту їх виведення. З іншого боку, біржа має право заморозити ваші гроші, якщо клієнт поскаржиться на щось, та головний мінус — це достатньо високі комісії, які мають платити фрилансери.
  2. Через посередників. Найпопулярнішим посередником є платіжний сервіс PayPal. Користувачі можуть переводити гроші всередині системи з балансу на баланс, а далі виводити їх на банківські рахунки. За попередньою домовленістю замовник може розраховуватися з виконавцем саме у такий спосіб оплати праці, але мінус, який часто зупиняє фрилансерів — шалені комісії, що бере PayPal за свої послуги.
  3. Через SWIFT на банківський рахунок. Це зручний, надійний та швидкий спосіб, адже гроші переказуються з банківського рахунку клієнта напряму на рахунок фрилансера. Попри всі переваги у SWIFT-переказів є й недоліки: висока одноразова комісія, необхідність реєстрації ФОП і створення валютного рахунку та вимога законодавства конвертувати отриману валюту в гривні.
  4. Через платіжну систему Payoneer. Найзручніший спосіб і для вас, і для клієнта, адже система не стягує високих комісій, з самого початку розроблена під потреби фрилансерів, не вимагає створення інвойсів кожного разу та підписання контрактів. Для того, щоб виставити замовнику запит на оплату, потрібен лише акаунт Payoneer та декілька хвилин — все інше система зробить за вас.

Переваги “Запита на оплату” від Payoneer

На користь цього способу говорять одразу декілька фактів:

  • Це просто. По-перше, це зручно для вас, бо запит формується за декілька хвилин, гроші надходять одразу на ваш рахунок та ви не маєте опрацьовувати та підписувати стоси документів. По-друге, це просто для вашого замовника, бо йому навіть не потрібно йти до відділення банку. Усе можна провести онлайн: за допомогою кредитної картки, електронного чеку або через онлайн-банкінг з Global Payment Service від Payoneer. Клієнт може оплатити запит на оплату, навіть якщо не має акаунту Payoneer.
  • Це швидко. Після надходження запиту клієнт може оплатити його через свій акаунт Payoneer буквально в два кліки, бо кредитна картка або дані банківського рахунку прив’язуються до платіжної системи заздалегідь. Так само швидко ви отримаєте гроші на свій рахунок: в межах двох-трьох годин після оплати.
  • Це можливість переказувати великі суми. За одну транзакцію з Mastercard або Visa можна перекинути до 2000$, а вдень можна переказувати до 10 000$. Ліміти для електронних чеків складають 5000$ за транзакцію та 10 000$ на день. Для платежів через банк немає жодних обмежень.
  • Це вигідно. Payoneer працює з мінімальними комісіями. Наприклад, завести рахунок у системі можна безплатно, а за отримання грошей від замовника в залежності від обраного способу Payoneer візьме від 0% до 3%, за виведення коштів на банківський рахунок стягнеться комісія усього у 2%.
  • Це зрозуміло. Інтерфейс Payoneer є інтуїтивно зрозумілим та налаштованим під потреби фрилансерів. Усі форми мають пояснення щодо вимог заповнення, сервіс пропонує покрокові інструкції, є окремий розділ запитань та відповідей — FAQ. Також служба підтримки користувачів Payoneer працює цілодобово та сім днів на тиждень.

Як відправити “Запит на оплату” з Payoneer

І ось ви виконали роботу та домовилися з клієнтом про оплату. Залишилося сформувати запит на оплату. До речі, відправляти запит ви можете як фізичним особам, так і компаніям.

Ваші кроки:

  1. Зайдіть до свого акаунту Payoneer та у розділі “Отримання” натисніть “Запит на оплату”.
  2. Заповніть форму та вкажіть контакти клієнта. Вам потрібно вказати суму, вписати підстави отримання платежу (наприклад, “за розробку сайту”, “за надання послуг з дизайну”), заповнити дані замовника: ім’я, прізвище, адреса електронної пошти та місце знаходження.
  3. Відправте запит. Він надійде на електронну пошту вашого клієнта та буде містити посилання на оплату.

Як клієнт може оплатити запит

Після того, як ваш клієнт отримає запит на оплату, він зможе оплатити його кількома запропонованими способами. Конкретна кількість способів залежить від країни, в якій мешкає клієнт та яку ви вказали під час заповнення форми.

Уявимо, що ваш замовник живе в США і ви відправляєте запит на оплату та вказуєте саме цю країну. Для клієнтів зі Сполучених Штатів доступні два варіанти оплати:

Через банк США з мінімальною комісією. У такому разі комісія складатиме 1%, а клієнт зможе вибрати, хто сплачуватиме її.

Банківською карткою. Для сплати запиту підійде будь-яка картка: і дебетова, і кредитна. Комісія буде трохи більшою: близько 3% від суми.

Запит можна оплатити навіть без акаунту Payoneer: за посиланням у запиті ваш клієнт буде перенаправлений на офіційний сайт Payoneer, де зможе ввести дані своєї кредитної картки або банківського рахунку. До речі, форма на оплату буде зберігатися у вашому особистому кабінеті після формування запиту, тож, якщо за якихось обставин клієнт не отримає листа від Payoneer на пошту, ви завжди зможете власноруч надіслати посилання.

Як Payoneer допоможе вам отримати кошти

Послуга запиту на оплату — одна з найпопулярніших серед клієнтів Payoneer, тож платіжна система постійно удосконалює її та додає нові можливості.

Зручна функція — запам’ятовування ваших клієнтів. Якщо ви співпрацюєте з людиною вперше та вперше надсилаєте їй запит, вам потрібно повністю ввести її дані, але при цьому система запам’ятовує інформацію. При повторному формуванні запиту тій самій людині вам потрібно буде лише обрати її з вашого списку.

Щоб клієнт не забув заплатити вам, Payoneer регулярно нагадує про запит. Під час заповнення форми ви вказуєте термін, у який хочете отримати гроші, тож, орієнтуючись на цей строк, платіжна система автоматично надсилає нагадування.

До запиту ви можете додати документи. Payoneer дозволяє прикріпити до п’яти файлів. Окрім формату, жодних вимог до документів немає, тож ви можете додавати приклад роботи, інвойс, акт, контракт, скриншоти тощо.

Payoneer дозволяє відстежувати статус запиту. Для цього потрібно перейти до “Історії” та обрати “Відправлені запити на оплату”. Вам відкриється список відправлених запитів та їхній статус. Натиснувши на будь-який запит, ви зможете:

  • вручну відправити нагадування про оплату,
  • скасувати запит,
  • помітити запит як оплачений, якщо ваш клієнт заплатив вам в інший спосіб,
  • скопіювати посилання платіжної платформи.

Ще один спосіб оплати

Payoneer пропонує ще один спосіб проведення оплати, у який ви зможете отримати гроші за роботу від свого замовника. Щоправда, цей варіант спрацьовує тільки якщо обидві сторони мають акаунти Payoneer. Переказ між акаунтами Payoneer. Відправляти та отримувати гроші можуть акаунти, що зареєстровані як на фізичних осіб, так і компанії. Перекази між акаунтами безплатні, а для здійснення транзакції потрібні лише ім’я користувача та адреса електронної пошти.

Payoneer в Україні 2024
Logo