Revolut спростив процес реєстрації для українців: чим може допомогти банк в телефоні у Європі

Через війну близько 3,5-4 мільйонів українців виїхали за кордон. У нових країнах, у нових умовах, у незвичному, на жаль, вже спокою, люди мають вчитися жити по-новому, і біженцям з України допомагають у цьому всім світом: прості люди збирають речі й пропонують дах над головою, компанії відкривають свої сервіси, надають безкоштовні послуги. Не залишилася стояти осторонь і британська фінансова технологічна компанія Revolut, яка надає банківські послуги, але реєстрація у якій була можлива лише за підтвердженням свого проживання у ЄС.

За даними Forbes.ua, у березні 2022 року до Revolut приєдналися більше 30 тисяч українців після того, як необанк спростив реєстрацію громадянам України, які вимушено виїхали до країн Євросоюзу через війну. Revolut надає банківські послуги, доволяє обмінювати валюту, створювати віртуальні картки, торгувати акціями та криптовалютою. Використовуючи застосунок банку, ви можете поповнювати рахунок Revolut з картки українського банку, отримувати кешбек з покупок, переказувати гроші іншим користувачам, розраховуватися віртуальною карткою будь-де.

Що це за необанк, які можливості відкриває Revolut, які є обмеження, як зареєструватися та чи обов’язково потрібно виїжджати з України — все розібрали в матеріалі.

Коротка історія Revolut: від заснування до масштабів сьогодні

Revolut був заснований у 2015 році українцем Владом Яценком та росіянином Миколою Сторонським у Великій Британії. Штаб-квартира необанку розташована в Лондоні.

Із самого початку автори активно розвивали стартап, і у грудні 2018 року Revolut отримав ліцензію банку Challenger від Європейського центрального банку. Це дозволило необанку приймати депозити від клієнтів, пропонувати кредити, але не надавати інвестиційних послуг. У липні 2019 року Revolut розпочав торгівлю акціями на Нью-Йоркській фондовій біржі NASDAQ. У жовтні 2019 року необанк уклав контракт з Visa, який дозволив йому вийти на ринки 24 нових країн та найняти близко 3,5 тисячі нових співробітників.

У лютому 2020 року вартість компанії склала 4,2 мільярди фунтів стерлінгів, що зробило Revolut найціннішим стартапом у фінтех-сфері у Великій Британії. У січні 2021 року компанія оголосила, що подала заявку на отримання ліцензії на банківське обслуговування у Великій Британії. У березні 2021 року компанія Revolut подала заявку на створення банку в США за допомогою заявок у FDIC та до Каліфорнійського департаменту фінансового захисту. У липні 2021 року вартість компанії Revolut склала близько 25 мільярдів фунтів стерлінгів.

Наразі загальна кількість клієнтів Revolut складає понад 18 мільйонів чоловік та понад 500 тисяч підприємців і компаній, необанк підтримує більш ніж 30 валют і працює повноцінно чи з обмеженнями в близько 200 країнах світу.

Що таке необанк? Revolut функціонує як звичайний банківський додаток, але без деяких складових класичного банку. У Revolut немає фізичних відділень, замість них — мобільний застосунок, у якому можна отримати всі необхідні послуги. Також цей необанк фокусується не на кредитуванні, як більшість традиційних банків, а на проведенні транзакцій. Насправді, модель роботи Revolut дуже схожа на модель вітчизняного monobank, тож у нових українських клієнтів не має виникнути складностей із розумінням особливостей користування додатком.

Випустити картку, обміняти валюту, розрахуватися в Європі і не тільки: що можна зробити з Revolut

Про надання українцям можливості реєструватися у додатку Revolut оголосив у середині березня. До цього, з 4 березня, необанк припинив банківські перекази з і до Росії та Білорусі і заборонив поповнення карток, випущених у цих країнах. Які можливості доступні українцям — новим клієнтам необанку?

Безкоштовний тарифний план

Щоб стати клієнтом банку, достатньо завантажити додаток Revolut і зареєструватися. Про етапи створення кабінету ми розкажемо детальніше пізніше, а тут зауважимо, що клієнти можуть обирати тарифні плани, і один з таких планів — Standard — є безкоштовним, тобто користувачі не сплачують щомісячну або щорічну абонентську плату за послуги необанку. Важливо розуміти, що не стягується лише плата за користування, але комісії за перекази, обмін валют тощо беруться у повному обсязі.

Додаток Revolut

Уся робота із коштами, усі послуги надаються в одному додатку, і клієнтам не потрібно завантажувати різні застосунки для проведення різних операцій. Додаток Revolut є безкоштовним і адаптованим під різні операційні системи, знайти його можна в App Store і Google Play Store.

Рахунок

Поповнити рахунок у Revolut можна з будь-якої картки українського банку. Курс залежить від українського банку. Також на цей банківський рахунок можна отримувати гроші від інших користувачів Revolut. Гроші у валюті можна виводити на валютні картки українських банків.

Віртуальна картка

Потрапивши до країн ЄС, розраховуватися картками українських банків людям може бути незручно через непередбачуваний курс і комісії та ймовірність блокування картки. Усім своїм клієнтам Revolut відкриває віртуальні картки, які не поступаються функціоналом пластиковим та віртуальним карткам від Visa та Mastercard. Картку можна додати до сервісів Apple Pay та Google Pay. Віртуальною карткою Revolut можна розраховуватися усюди, де приймається оплата за допомогою телефону: в інтернет-магазинах, у магазинах через термінали з безконтактною оплатою, навіть можна знімати гроші в банкоматах мережі та в деяких банкоматах, які підтримують безконтактне введення даних картки. Картку можна використовувати в будь-якому місці Європейської Економічної Зони (ЄЕЗ, SEPA) та в Україні.

Обмін валют

Поповнити рахунок у додатку можна з картки українського банку, і при цьому українська гривня автоматично конвертується у валюту, в якій відкрито рахунок Revolut. Також валюту можна обміняти у додатку. Revolut тимчасово скасував деякі комісії за обмін валюти, щоб підтримати переміщених осіб, які мають обмінювати гривню на іншу валюту.

Криптовалюта

У застосунку клієнти можуть працювати з криптовалютами Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP. Почати інвестувати можна з 1$. Криптовалюту можна придбати, але її не можна депонувати чи витратити: тільки продати всередині Revolut або надіслати іншим користувачам.

Акції

Revolut дозволяє своїм клієнтам виходити на біржу та купувати й продавати акції. Доступ надається до більш ніж 800 акцій світових компаній від Amazon до Zoom. Як і криптовалюту, акції, придбані через Revolut, неможливо передати іншому брокеру, але їх можна продати та отримати готівку.

Допомога у подорожах

На жаль, багато українців “подорожують” зараз вимушено, але Revolut може допомогти в деяких організаційних процесах та повернути частину грошей. У застосунку можна забронювати та сплатити за житло, готель або хостел та отримати до 10% кешбеку від броні. Також Revolut дозволяє бронювати заздалегідь, а платити за помешкання вже після прибуття до нього. В інших країнах можна розплачуватися карткою Revolut: під час сплати необанк автоматично конвертує гроші із валюти рахунку в місцеву валюту без комісії.

Пожертвування

У застосунку можна переказувати пожертвування/донати. До благодійної організації кошти надходять у повному обсязі, банк не стягує жодних комісій чи фіксованих сум. До речі, з початку російського вторгнення Revolut відкрив можливість надсилати пожертвування до Червоного Хресту України, і з 1 по 8 березня через необанк було переказано понад 1,5 мільйони фунтів стерлінгів. До 13 березня ця сума зросла до 10 мільйонів фунтів, а пожертвування зробили більше 300 тисяч клієнтів. Сам Revolut пожертвував 80 тисяч фунтів до Червоного Хресту.

Реєстрація у декілька кроків, спрощення, застосунок, тарифні плани: як стати клієнтом Revolut

Інтерфейс Revolut за замовчуванням йде англійською мовою, також доступні кілька європейських мов, якими перекладена інформація в застосунку. У компанії обіцяють перекласти інтерфейс застосунку українською мовою найближчим часом.

Щоб зареєструватися, потрібно:

 1. Завантажити застосунок Revolut з App Store або Google Play.
 2. Натиснути Sign Up і ввести номер телефону. Номер може бути українського оператора або оператора будь-якої країни, головне — щоб ви могли отримати SMS-повідомлення на нього.
 3. Натисніть Country of residence та оберіть країну, в якій ви тимчасово живете.
 4. Впишіть вашу адресу поза межами України: адресу житла, готелю, тимчасового помешкання, та інші особисті дані.
 5. Зробіть та завантажте фотографії вашого українського паспорта-книжечки або ID-картки.

У компанії Revolut зазначають, що зазвичай для відкриття рахунку у Європейській Економічній Зоні потрібно надати підтвердження права проживання в країнах Європи, але для українців ця вимога була спрощена. У компанії розуміють, що через війну та термінову евакуацію не всі біженці з України можуть мати необхідні документи.

Насправді, користувачі зазначають, що для відкриття рахунку не обов’язково виїжджати за межі України. Українцям вдається стати клієнтами Revolut, перебуваючи в державі: під час реєстрації вони просто зазначають будь-яке європейське місто як місце проживання. Це може допомогти багатьом українцям, які залишилися в країні, але потребують грошової допомоги від родичів та друзів за кордоном чи доступу до коштів у валюті, яку за різних причин не можуть обміняти.

Які тарифні плани пропонує Revolut? Різні тарифи відкривають різні можливості, але кожний наступний план вміщує пропозиції попереднього та покращує їх і підвищує ліміти.

Revolut Standard

 • базовий безкоштовний тариф;
 • можливість отримувати та надсилати кошти у 30+ валютах;
 • переказ коштів безкоштовний, ніяких прихованих комісій;
 • унікальні пропозиції та кешбек для обраних брендів;
 • можливість розділити рахунок навіть з тими, хто не зареєстрований у Revolut;
 • можливість випустити дитячу картку Revolut Junior;
 • можливість отримувати зарплату на день раніше, якщо ви переводите зарплату з поточного банку на рахунок Revolut;
 • інструменти відстеження фінансів: аналітика, можливість налаштувати власні ліміти, повідомлення про стан рахунку;
 • відстеження підписок на різні сервіси та можливість призупинити їх або відмовитися від них;
 • 0,15% річних відсотків, що нараховуються щодня, від ощадних внесків;
 • можливість інвестувати в криптовалюту від 1$;
 • обмін валюти під час подорожі без комісій;
 • 7,5% кешбеку від бронювання житла через Revolut.

Revolut Plus

 • вартість 2,99£ на місяць;
 • можливість знімати до 200 фунтів стерлінгів у банкоматах мережі без комісії щомісяця — надалі комісія становить 2%;
 • можливість випустити дитячу картку Revolut Junior;
 • 0,2% річних відсотків, що нараховуються щодня, від ощадних внесків;
 • обмін валюти під час подорожі без комісій;
 • 7,5% кешбеку від бронювання житла через Revolut;
 • інвестування в криптовалюту та товари зі зниженими комісіями у 2,5% та 1,5% відповідно;
 • можливість купити 3 акції без комісії щомісяця.

Revolut Premium

 • вартість 6,99£ на місяць;
 • обмін валюти під час подорожі без комісій;
 • 10% кешбеку від бронювання житла через Revolut;
 • страхування подорожей: доступ до невідкладних медичних та стоматологічних послуг у всьому світі;
 • страхування від затримки рейсів та страхування багажу;
 • 1 безкоштовний міжнародний переказ щомісяця та необмежена кількість безкоштовних місцевих переказів;
 • можливість знімати до 400 фунтів стерлінгів у банкоматах мережі без комісії щомісяця — надалі комісія становить 2%;
 • можливість випустити 2 дитячі картки Revolut Junior;
 • 0,55% річних відсотків, що нараховуються щодня, від ощадних внесків;
 • можливість купити 5 акцій без комісії щомісяця;
 • інвестування в криптовалюту та товари зі зниженими комісіями у 1,5% та 0,5% відповідно.

Revolut Metal

 • вартість 12,99£ на місяць;
 • 0,7% річних відсотків, що нараховуються щодня, від ощадних внесків;
 • можливість купувати необмежену кількість акцій без комісій;
 • ексклюзивна 18-грамова металева картка — перша картка випускається безкоштовно, додаткові коштують 40£;
 • 1% кешбеку з будь-якої покупки у будь-якій валюті, навіть у криптовалюті;
 • 3 безкоштовні міжнародні перекази щомісяця та необмежена кількість безкоштовних місцевих переказів;
 • можливість знімати до 800 фунтів стерлінгів у банкоматах мережі без комісії щомісяця — надалі комісія становить 2%;
 • можливість випустити 5 дитячих карток Revolut Junior;
 • обмін валюти під час подорожі без комісій;
 • 10% кешбеку від бронювання житла через Revolut;
 • страхування подорожей: доступ до невідкладних медичних та стоматологічних послуг у всьому світі;
 • страхування від затримки рейсів та страхування багажу.

Відкриття Revolut допоможе багатьом українцям, які вимушено виїхали за кордон, отримати доступ до своїх грошей та мати можливість розраховуватися у Європі. У своєму зверненні один із засновників та технічний директор Revolut Влад Яценко наголосив, що банківські перекази в Європі зазвичай займають багато часу та є дорогими, тож команда необанку сподівається, що Revolut стане для багатьох більш простою та ефективною альтернативою. Сподіваємося, що співпраця з Revolut буде плідною та корисною для всіх, хто цього потребує!

Payoneer в Україні 2024
Logo