Stripe Україна

Навіщо Україні Stripe: можливості, програми, альтернативи

Багато сервісів відкрили свої послуги для України, українців й українського бізнесу в спробах підтримати країну під час війни. Компанія Payoneer почала співпрацювати з “ПриватБанком”, що дозволило інтегрувати частину функцій платіжної системи до “Приват24”; британський необанк Revolut спростив реєстрацію для українців; платіжна система PayPal відкрила Р2Р-платежі в Україні та далі-далі. Усе це допомагає підтримувати економіку України, дозволяє залишатися людям на зв’язку та отримувати необхідну зараз фінансову допомогу.

Stripe — сервіс, який також міг би допомогти українському бізнесу і дозволив би йому отримувати міжнародні платежі значно легше. Однак Stripe не поспішає виходити на ринок України в жодному вигляді: ані з повним функціоналом, ані з обмеженим. Держава настільки зацікавлена в появі Stripe, що перемовини зараз ведуть не тільки сама компанія та Міністерство цифрової інформації, а й Національний банк України. Приєдналася навіть Visa.

У чому важливість Stripe, що на нього так чекають, які можливості відкриються, кому допоможе поява сервісу на українському ринку — розібрали в статті.

Що таке Stripe і чому з ним хочуть працювати?

Stripe — американська технологічна компанія, що надає платіжні послуги. Заснована вона була у 2010 році братами з Ірландії Джоном і Патриком Коллінз. Тоді код Stripe складався лише з 7 рядків, а сьогодні сервіс є найдорожчим приватним стартапом вартістю 95 мільярдів доларів.

З Stripe працюють компанії різних розмірів: від невеликих підприємств до корпорацій зі списку Fortune 500. Клієнти Stripe — Google, Zoom, Netflix, Amazon, Shopify та інші. Програмне забезпечення й АРІ сервісу дозволяють приймати сплату через сайти, здійснювати платежі та керувати бізнесом онлайн.

Про популярність Stripe серед підприємців, а відповідно, й серед користувачів говорять числа. На день сервіс обробляє понад 250 мільйонів запитів — близько 13 тисяч запитів щосекунди. 90% дорослих американців здійснюють покупки в інтернеті через Stripe. У 2021 році компанія обробила платежів на загальну суму більше ніж 640 мільярдів доларів. Сервіс підтримує понад 135 валют і платіжних методів.

Балів у скарбничку зручності Stripe додає легкість використання: реєстрація, отримання коду і його інтеграція в сайт для обробки платежів займають лише близько 10 хвилин. Сплачуючи за товар через Stripe, покупці завжди знають кінцеву суму платежу: сервіс не додає жодних прихованих комісій. Аналізуючи переваги, розуміємо, чому український бізнес так чекає на появу Stripe у країні.

Які проблеми українського бізнесу може вирішити Stripe?

Зараз міністр цифрової трансформації з розвитку ІТ Олександр Борняков стверджує, що Міністерству вдалося достукатися до керівництва Stripe. Перемовини з компанією тривають уже близько двох років, але ані пандемія, ані війна  в Україні не пришвидшили їх. Stripe не робить заяв про початок роботи в Україні або про повну відмову від співпраці з українським бізнесом. Також компанія не говорить про те, чи бачить вона перспективи розвитку в Україні. Однак не можна стверджувати, що Stripe ігнорує нашу державу: від початку війни в Україні сервіс скасував комісії для сайту Ukraine Take Shelter, який допомагає знайти житло за кордоном українським переселенцям.

Що ж пропонує Stripe бізнесу, що Україна вже два роки намагається почати співпрацю з компанією?

Україна є повноцінним учасником світової економічної системи. Підприємці продають товари на міжнародному ринку, спеціалісти надають послуги іноземним фірмам, фрилансери працюють і для внутрішнього, і для зовнішнього ринку. Український ІТ-сектор називають найкращим у світі, тож, і до айтівців з України звертаються найчастіше. Основна проблема українського бізнесу — отримання міжнародних платежів.

Підприємці та фрилансери отримують платежі від контрагентів, виводять заробіток з маркетплейсів і платформ для фрілансу, отримують оплату з сайтів через інші платіжні системи, а далі виводять гроші на рахунки в українських банках. При цьому, маючи відкриту компанію або ФОП в Україні, власники зобов’язані конвертувати отриману валюту в гривню. Єдиний варіант тимчасово затримати валюту — виведення коштів на валютний рахунок та конвертація не в той же момент, а через деякий час за більш вигідним курсом. Користуватися грошима, сплачувати зарплати, платити кредити підприємці можуть тільки в гривні. Експерти вважають, що поява Stripe може розв’язати цю проблему.

Якщо компанія почне свою роботу в Україні, підприємці все одно не зможуть користуватися всіма послугами з першого дня. Повна інтеграція Stripe в українську економічну систему може тривати два-три роки, адже компанія матиме підлаштувати свої сервіси під українське законодавство. Зміни можуть торкнутися й українських фінансових і юридичних нормативних актів.

Основна послуга Stripe — забезпечення транзакцій. Сервіс допомагає отримувати оплату з сайтів напряму на рахунок продавця. Окрім цього, зі Stripe можна створити онлайн-касу для приймання платежів у фізичних магазинах, компанія надає послуги з кредитування і випуску карток, займається захистом від шахрайства.

Чи можна зараз працювати зі Stripe з України?

Stripe працює в 47 країнах. Компанія розуміє, що її послуги можуть бути корисними підприємцям не тільки з офіційного списку країн, тому розробила і підтримує програму Stripe Atlas.

Atlas дозволяє стартапам і фірмам відкривати бізнес у США і приймати платежі на американську компанію. Коштує це 500 доларів першого внеску за реєстрацію компанії та 100 доларів щорічно. Далі підприємці просто сплачують звичайні комісії. У програмі Atlas беруть участь власники бізнесу зі 140 країн, і з України також.

Зареєструвавшись в Atlas, підприємці отримують повний доступ до можливостей Atlas. Нові компанії відкриваються в штаті Делавер, і Stripe сплачує мито за них, оформляє документи, реєструє податкові номери. Підприємці стають членами світової спільноти Atlas і можуть звертатися до інших учасників за допомогою, порадою, пропонувати співпрацю.

Які є альтернативи Stripe в Україні та у світі?

Stripe цінують по всьому світу за швидкість проведення платежів, надійність, простоту та зрозумілість, але Stripe — гарний, та не єдиний сервіс на планеті, що працює з платежами.

Альтернативи є і в Україні.

Найбільший український сервіс — LiqPay від “ПриватБанку”. З ним співпрацюють 25 тисяч підприємців і компаній, і серед його клієнтів Rozetka, Comfy, Moyo, Prom, Цитрус, Алло та інші. Сервіс проводить миттєві платежі, дозволяє підключати на сайт оплату частинами та підтримує транзакції з карток Visa і Mastercard, дозволяє сплачувати з PrivatPay, Google Pay та Apple Pay, через QR-код або термінал. Комісії невеликі — 0,6% при сплаті з українських карток і 2% при сплаті іноземними. LiqPay прекрасно працює на отримання платежів від українських клієнтів, але для ведення бізнесу за кордоном більше підходить Stripe.

Ще один український платіжний сервіс — Fondy. Він обслуговує платежі Uklon, Busfor, Chicco, Glovo, le Boutique. Сервіс приймає оплату на сайтах, в інтернет-магазинах, мобільних застосунках, сервісах з доставляння їжі, службах таксі, соцмережах. Fondy підтримує оплату з України та зі всього світу з карток Visa, Mastercard, Prostir, дозволяє сплачувати з Google Pay, Apple Pay, MasterPass, Visa checkout і через IBox. Підключення до сервісу та обслуговування безплатні, а комісії починаються від 2,3%, якщо ваш обіг перевищує 500 тисяч гривень на місяць. Якщо оборот нижчий — Fondy бере 2,4%. Сервіс пропонує індивідуальні тарифи підприємцям з обігом від 5 мільйонів гривень.

Українські сервіси гарні для прийняття платежів в Україні, але якщо ви працюєте на міжнародному ринку, варто подивитися в бік міжнародних платіжних сервісів.

Один з найбільших конкурентів Stripe — 2Checkout. Сервісом користуються понад 20 тисяч підприємців зі 180 країн світу. Клієнти 2Checkout — компанії різних розмірів: від дрібного бізнесу до корпорацій зі списку Fortune 500. Можливість, за яку цінують клієнти 2Checkout, — робота з понад 45 методами платежу. Сервіс приймає оплату з карток Mastercard, Maestro та Visa, карток місцевих платіжних систем JCB, American Express, UnionPay, з електронних гаманців Skrill, WeChat Pay, Neteller, прямими банківськими переказами та АСН-переказами, PayPal та ApplePay тощо. Українські підприємці через 2Checkout можуть приймати платежі від PayPal, який відкрив для України лише обмежений набір функцій, серед яких немає приймання та відправлення платежів для бізнес-акаунтів.

Payoneer. Ця платіжна система добре відома серед українських фрилансерів і підприємців. Її послугами користуються понад 40 мільйонів осіб з  більш ніж 200 країн світу. Payoneer дозволяє створювати рахунок в системі та отримувати оплату від партнерів та замовників, виводити кошти з найбільших бірж фрілансу Upwork, Freelancer, Fiverr, з маркетплейсів Amazon, eBay, Etsy, сервисів для здачі житла Booking та Airbnb, фотостоків Shutterstock, Dreamstime, iStockPhoto, Adobe Stock, платформ онлайнової освтіи Udemy, Udacity, Coursera, Linkedin Learning, Thinkific, Skyeng тощо. З рахунку Payoneer можна виплачувати зарплати найманим працівникам, підрядникам та фрилансерам, під час виводу коштів система формує інвойс, усі платежі захищені. Payoneer дозволяє підключати свої сервіси до вашого бізнесу, аналізувати доходи, керувати одразу кількома магазинами одночасно і вести документацію.

Payoneer в Україні 2024
Logo