Погляд з боку замовника: порівняння Upwork і Toptal
Віддалена робота та фріланс з кожним роком все популярніші. Вони пройшли перевірку часом і вимогами та довели, що шукати фахівців та працювати з талановитими співробітниками можна по всьому світу. Ви не обмежені в пошуках працівника відділом кадрів вашої компанії, у вас є можливість вибирати найкращих професіоналів, де б вони не знаходилися. Так само сьогодні багато фахівців вибирають не між вільною та традиційною роботою, а між кількома платформами для фрілансу. Біржі фрілансу — виграшний вибір і для спеціаліста, і для замовника.
Два найпопулярніші сайти сьогодні — Upwork і Toptal. Принцип їхніх послуг схожий: ви можете розміщувати замовлення, які не мають обмежень за вимогами, пошук виконавця ведеться через платформу, а ресурс забезпечує вашу безперебійну, якісну співпрацю.
Для пошуку фахівців варто звертатися до перевірених та надійних ресурсів. Так ви зможете обирати серед десятків фрілансерів, побачите їхні рейтинги та оцінки, переглянете вже виконані проекти. Тому пропонуємо розібрати основні можливості та обмеження Upwork та Toptal, подивитися на сутність роботи та порівняти їх. Бонусом поговоримо про підбір спеціалістів та вибір платформи для конкретної мети.
Огляд Upwork. Як працює платформа, скільки це коштує, плюси й мінуси
Upwork зараз це одна з найпопулярніших платформ для віддаленої роботи. Про неї знають навіть ті, хто ніколи в житті не пробував себе у фрілансі. З ресурсом працюють 16 мільйонів фахівців зі 190 країн. І це все означає, що опублікувавши замовлення, ви напевно швидко отримаєте пару десятків відгуків від фрілансерів. А далі зможете вибирати, орієнтуючись на їхній досвід, цінник та відгуки від інших клієнтів.
Щоб знайти спеціаліста, вам потрібно створити обліковий запис замовника та опублікувати інформацію про замовлення. Весь процес не займає більше 30 хвилин: треба лише заповнити анкету, де найдовше — це опис проекту. Отже, покроково процедура така:
- Після реєстрації натисніть “Post a job” у лівій частині екрана.
- Заповніть базову інформацію про замовлення: вкажіть назву та сферу.
- Із запропонованого списку навичок виберіть ті, якими повинен володіти потрібний спеціаліст. Краще вказувати 3-5 умінь, щоб побачити більше пропозицій.
- Вкажіть бюджет. Ви можете вибирати між погодинною оплатою або платою за проект повністю. Upwork підкаже середні розцінки фрілансерів в обраній вами ніші, проте фахівці високого рівня можуть брати більше.
- Опишіть ваше замовлення. Не пишіть великі за розміром тексти, хоча Upwork дозволяє це робити, обмежуючи опис у 5 тисяч знаків. Короткої розповіді про завдання достатньо — решту інформації фахівці побачать у формі Upwork.
Ви виконуєте лише п’ять вказаних кроків, а далі Upwork працюватиме за вас. Платформа зіставить навички, бюджет та сферу у вашому замовленні з даними з анкет фрілансерів. Ті, кому підходить завдання, отримають повідомлення від ресурсу і швидко відгукнуться — для цього у сервісу є потрібні інструменти.
З кандидатами ви можете списатися або зателефонувати їм прямо на Upwork, щоб дізнатися більше, обговорити деталі, розповісти про проект та послухати бачення фахівця. Весь зв’язок забезпечує ресурс. Перед роботою ви також можете переглянути профіль спеціаліста та почитати відгуки інших клієнтів. Обравши фрілансера, ви відправляєте йому проект та закриваєте замовлення для інших кандидатів.
У Upwork налаштовані всі платіжні інструменти, тому розрахунки проходять через платформу. Ви поповнюєте баланс на сайті, після відкриття замовлення Upwork списує потрібну суму та заморожує її. Як тільки робота завершена та підтверджена, гроші перераховуються фрілансеру. Ви завжди можете запитати повернення коштів, якщо робота була виконана неякісно або ви скасували замовлення.
Upwork бере комісію за свої послуги. Фіксованої плати немає, а відсоток залежить від типу вашого проекту. Усього їх три:
- невеликий (до 500$),
- середній (від 500 $ до 3000$),
- великий (більше 3000$).
Комісія клієнта становить 3-5%, що набагато нижче за комісію, яку платять фрілансери за можливість працювати на платформі. Їхні збори варіюються від 5% до 20%.
Плюси та мінуси Upwork
Upwork — відома платформа, з якою працюють мільйони фрілансерів із різних сфер, різної кваліфікації, різними цінами та різними навичками. При цьому через високу конкуренцію недосвідчені фрілансери занижують свої цінники і, буває, погано виконують роботу. Тому перед тим, як вибирати Upwork, перегляньте плюси та мінуси платформи.
Переваги:
- одна з найбільших спільнот фрілансерів,
- можливість вибирати фахівців за ціною, кваліфікацією та відгуками,
- проста процедура розміщення замовлення,
- фільтри, з якими можна підібрати фрілансерів за різними параметрами,
- інструменти Upwork, які дозволяють зв’язуватися зі спеціалістами, не виходячи з платформи.
Недоліки:
- демпінг цін недосвідченими або низькокваліфікованими фрілансерами,
- пошук гарного фахівця може зайняти час і вимагати кількох співбесід.
Огляд Toptal. Функції, комісії, плюси й мінуси
Toptal позиціонує себе як сервіс для елітних фрілансерів. Компанія стверджує, що щорічно проводить співбесіди зі 100 тисячами фахівців, і лише 3% з них отримують можливість працювати на платформі. Плюс Toptal у тому, що команда сервісу обіцяє знайти виконавця протягом 24 годин. Така швидкість пояснюється тим, що для фахівців платформа — не зовсім звичайна біржа фрілансу. Toptal укладає договори з працівниками, сам виставляє їм рейтинги та формує ставку після співбесіди. Саме контракти дозволяють так швидко знаходити клієнтам виконавців, але при цьому ви можете зв’язатися та поспілкуватися з кандидатом, відмовитися від співпраці з ним та запросити добір нового.
Розміщується замовлення на Toptal дуже швидко:
- Ви вказуєте сферу роботи та потрібного спеціаліста.
- Вибираєте із списку навичок потрібні.
- Вказуєте час, який ви відводите під проект, та ваш бюджет.
Після заповнення анкети з вами зв’яжеться команда Toptal, щоб детальніше обговорити роботу. Фрілансерів для вас шукатимуть живі люди, враховуючи вимоги та побажання. Вам надійде повідомлення, як тільки фахівця буде знайдено.
З фрілансерами Toptal ви працюєте як із постійними співробітниками. Часто клієнти платформи наймають фахівців у штат не для разового проекту, а на тривалий термін. Така впевненість у кваліфікації працівника виникає саме тому, що Toptal тестує всіх кандидатів перед розміщенням їх профілів на ресурсі.
Платформа також пропонує вам безкоштовно попрацювати з обраним фрілансером, щоб визначити його кваліфікацію самостійно та зрозуміти, чи підходить він для вашого проекту. Пробний період триває до 7 днів – весь цей час ви можете спілкуватися безпосередньо з фахівцем, ставити йому завдання та разом розробляти проект.
Toptal бере внесок за розміщення замовлення. Майданчик працює не з відсотком, а з фіксованою сумою у 500$. Щоб опублікувати заявку, ви маєте внести такий чималий депозит, тому для невеликих завдань, де середня погодинна ставка — близько 20$, платити збір не має сенсу. Toptal найкраще підходить для середніх та великих компаній та організацій, які шукають працівників для тривалої співпраці.
Плюси та мінуси Toptal
Toptal ретельно відбирає фахівців, які працюють із компанією. При цьому робота з фрілансерами з Toptal часто коштує дорожче, ніж з інших бірж фрілансу. Розглядаючи платформу для пошуку виконавців, уважно дивіться на плюси та мінуси.
Переваги:
- всі фахівці проходять відбір компанії,
- індивідуальний підхід до побажань клієнтів та залучення до пошуку живої команди Toptal,
- можливість безкоштовного пробного співробітництва з фахівцем,
- зручний та швидкий процес розміщення замовлення.
Недоліки:
- Toptal пропонує фахівців вузької ніші — в основному це IT-фахівці,
- обов’язкова фіксована плата за розміщення проекту: якщо замовлення буде невеликим, на його оплату ви можете витратити менше, ніж заплатите депозит,
- орієнтація компанії на довгострокові проекти.
Toptal или Upwork. Порівняння ключових показників: пошук, перевірка, напрямки
Хоча ідея двох сервісів одна — допомогти бізнесу та фрілансерам знайти один одного — їхня робота кардинально відрізняється. На Upwork замовники шукають фрілансерів самостійно, але можуть вибирати між кількома кандидатами. У свою чергу, на Toptal клієнт може лише висловити побажання та працювати з одним запропонованим фахівцем. З іншого боку, Toptal гарантує якість знань працівників, а на Upwork зареєструватися можуть усі охочі.
Розбираємо три ключові відмінності платформ. Яку вибирати, якщо маєте конкретну мету?
Пошук виконавців
Upwork працює як маркетплейс. Фрілансери викладають свої анкети, ви за допомогою фільтрів шукаєте спеціалістів, які вам підходять. І навпаки, фахівці можуть обрати ваш проект, тому що умови відповідають їхнім бажанням. При цьому платформа не контролює фрілансерів, не запроваджує обов’язкове тестування і не відповідає за якість роботи — вона лише забезпечує простий та зручний пошук виконавців, надійне проведення платежів та якісний інтерфейс. На Upwork ви можете самостійно знайти чудових фахівців, але це займає час, бо відгукуватись на завдання можуть усі.
Toptal працює як агенція. Сервіс тестує кандидатів, проводить співбесіди, підписує з ними контракт та наймає до себе на роботу, а ви можете укласти тимчасовий договір з одним із фахівців. Команда платформи безпосередньо зв’язується з клієнтами та підбирає фрілансера з урахуванням всіх побажань. При цьому ви, як замовник, не можете переглянути анкети інших кандидатів. Toptal не має функціоналу для спілкування між клієнтом і фахівцем та платіжних інструментів, тому обговорення деталей, робота та оплата праці йдуть поза сервісом.
Перевірка навичок фрілансерів
Upwork не проводить відбіру фрілансерів. Розмістити на платформі свою анкету може будь-хто. Сервіс не відповідає за анкети чи фахівців, він просто відкриває інструменти для зручної співпраці та роботи. Як клієнту вам може знадобитися час, щоб зв’язатися з потенційними кандидатами та вибрати такого, що відповідає вимогам. У пошуку допоможуть відгуки інших клієнтів, приклади робіт, рейтинг, які розміщуються у профілі фрілансера на Upwork. Усі анкети та вся інформація відкриті, а у вас повна свобода вибору.
Toptal, у свою чергу, проводить жорсткий відбір фахівців, які отримують можливість працювати із сервісом. Команда платформи перевіряє рівень англійської мови, навички кандидата, просить виконати завдання онлайн, влаштовує стрес-тест — робить все, щоб обрати гарних спеціалістів. Звертаючись до Toptal, ви можете бути впевнені у знаннях та кваліфікації фрілансера, якого вам підбирає команда ресурсу.
Напрямки роботи
На Upwork представлено багато сфер роботи. Ви знайдете спеціаліста будь-якої спрямованості на Upwork, якщо його професія дозволяє працювати віддалено. Дизайнери, програмісти, журналісти, маркетологи, копірайтери, менеджери соціальних мереж, редактори, письменники, викладачі, навіть бухгалтери та юристи відкривають профілі на Upwork. На платформі ви побачите багато фахівців, а сервіс забезпечить комфортну співпрацю.
Toptal працює переважно зі спеціалістами IT-сфери. Більшість фрілансерів — це розробники, програмісти, архітектори програмного забезпечення, дизайнери, фінансові експерти, маркетологи, менеджери проектів. Співбесіди та тести Toptal також заточені під технічних фахівців.
Яку платформу обрати?
Тут немає однозначної відповіді. Кожен варіант має свої переваги та гарний для певних задач.
Upwork — відмінне рішення, якщо вам потрібен віддалений фахівець по одному з кількох десятків напрямків, які пропонуються на платформі. Сервіс допоможе власникам будь-яких підприємств, від дрібного бізнесу до великих корпорацій. Тут можна знайти виконавців як для короткого разового завдання, так і на тривалі проекти. Якщо у вас є час на пошук гарного фрілансера, Upwork запропонує вам безліч профілів і забезпечить надійний зв’язок, щоб ви могли написати або зателефонувати кандидату прямо на платформі. Сервіс виступає також посередником у процесі оплати та допомагає вирішити будь-які суперечки, що виникають між фрілансером та клієнтом. Комісія за використання Upwork досить невелика, і чим більшим буде ваш проект, тим менший збір візьме платформа.
Toptal допоможе у пошуку фрілансера, який працює в IT-сфері. Сервіс добре підійде для середнього та великого бізнесу. За розміщення замовлення ви повинні сплатити велику суму, але вкладені гроші виправдовуються індивідуальним підходом команди сервісу. З вами працює особистий консультант, який підбирає фахівця, виходячи з ваших потреб та бажань. Toptal орієнтується на довгострокову співпрацю і охочіше бере до роботу замовлення, які вимагають роботи фрілансера у кілька місяців. Сервіс пропонує пробний період роботи 7 днів. Якщо виконавець вас не влаштовує, то Toptal шукає іншого. Якщо вас цікавить швидкий пошук фахівців з уже підтвердженою кваліфікацією та навичками, то Toptal найкращий вибір.
Як обрати спеціаліста?
Як і з платформою, вибір фахівця залежить від мети. Наприклад, на Upwork можна проаналізувати профіль фрілансера. Зазвичай в них розміщують інформацію про освіту, навички, сертифікати, дипломи, нагороди. Також там знаходяться відгуки інших клієнтів, у яких можна дізнатися про переваги та недоліки, якість виконаної роботи, швидкість, адекватність фрілансера, його загальний підхід до роботи.
Toptal сам тестує своїх фахівців і перевіряє їх знання мови, навички та стресостійкість. Ви не зможете переглянути профілі інших користувачів або почитати відгуки, але сервіс стверджує, що працює з фрілансерами найвищого рівня.
- Якщо вам потрібний виконавець для невеликого завдання, підійдуть навіть новачки з Upwork. Прості замовлення не вимагають великих знань для виконання, зате фрілансери-початківці беруть менше і часто старанніше підходять до виконання.
- Якщо у вас великий проект, уважно читайте інформацію у профілі кандидата, особливо розділ у відгуках.
- Якщо вам потрібний виконавець на тривалий термін у технічний проект, зверніть увагу на Toptal.
Підсумовуючи, варто сказати, що обидва сервіси якісні. Вони схожі в ідеї, але принцип їхньої роботи зовсім різний. Upwork чи Toptal — вибирайте, враховуючи сферу роботи платформи, ваш бюджет та вимоги.