PayPal в Україні у 2023 році – коротко про головне в роботі платіжної системи

PayPal — платіжна система, яка добре відома. Заснований ще в минулому столітті, у 1988 році, сьогодні PayPal є найбільшим у світі процесинговим сервісом з обробки міжнародних транзакцій. Його послугами користуються більше 200 мільйонів чоловік у 202 країнах світу.

З PayPal можна швидко та зручно переказувати гроші, отримувати оплату за роботу, виводити кошти з різних платформ, сплачувати за товари в онлайн-магазинах. У багатьох країнах сервіс ще дозволяє поповнювати рахунок й знімати гроші з балансу.

Зареєструватися в системі просто, працює PayPal, зв’язуючись з кредитною карткою чи банківським рахунком користувача. Для підвищення безпеки онлайн-платежів під час оплати в інтернет-магазинах сервіс не розкриває даних картки чи рахунку платника.

Здається, що система безпроблемна й сучасна, що це найкращий варіант для отримання заробітку за роботу на міжнародному ринку. Вона має тільки один недолік: функціонал системи є обмеженим у низці країн, у тому числі й в Україні.

В Україні відсутня законодавча база, яка регулювала б використання електронних грошей. І хоча для українців PayPal відкритий, скористатися всіма його послугами не вийде. При цьому сервіс можу бути корисним для проведення деяких операцій, тому відкидати його не варто. А про те, як зареєструватися в PayPal, як поповнити гаманець й вивести гроші в Україні, про переваги й недоліки системи можна прочитати у цій статті.

PayPal у світі й в Україні

Повноцінно PayPal працює у більшості країн світу: у США, Великобританії, Австралії, Канаді, Південній Кореї, Ісландії, Росії, Німеччині тощо. Користувачі, що реєструються в цих країнах, можуть не тільки отримувати оплату на гаманець сервісу та сплачувати за товари на інтернет-ресурсах, а й самостійно вносити кошти на рахунок PayPal, знімати їх через банкомати й каси банків, брати у сервісу позикові кошти.

В Україні PayPal відкритий для реєстрації, але клієнти-українці можуть тільки отримувати оплату на рахунок сервісу, переказувати гроші іншим користувачам системи й сплачувати за товари в інтернет-магазинах. Сервіс працює з 25 валютами, але серед них немає гривні, і цей факт теж не додає популярності PayPal в Україні. Конвертація за нестабільним курсом долара й комісія у 4% не дають користувачам впевненості в тому, що вони залишаться в плюсі.

Щоб отримати доступ до повного функціоналу, користувачі з України часто реєструються як жителі сусідньої Польщі, в якій можливості сервісу повністю відкриті. Для цього потрібно лише підтвердити факт проживання в країні, зареєструвати польський номер телефону й відкрити рахунок у місцевому банку. Але зберігати великі суми і проводити значні операції, зареєструвавшись у такий спосіб, не варто: якщо PayPal помітить підозрілу, на його думку, діяльність, то може заморозити рахунок чи взагалі заблокувати його.

Реєстрація особистого рахунку в Україні

У системі можна відкрити два типи рахунку: особистий і корпоративний. Перший тип підійде тим, хто отримує невеликі чи нерегулярні платежі й витрачає ці гроші на свої потреби, другий — тим, хто займається зареєстрованою діяльністю.

Для того, щоб відкрити особистий рахунок в Україні, потрібно:

  1. Зайти на офіційний сайт PayPal і натиснути “Відкрити рахунок”.
  2. Обрати потрібний тип рахунку — “Особистий рахунок”.
  3. У формі, що з’явиться, вказати країну проживання, вписати ім’я та прізвище, внести адресу електронної пошти, створити й підтвердити пароль. Уся інформація має вноситися латинськими літерами.
  4. Наступний етап — наступна форма, до якої потрібно внести інформацію про громадянство, адресу проживання, індекс, дату народження й номер телефону. На цьому ж етапі потрібно прочитати Угоду з користувачем, Заяву про конфіденційність й підтвердити факт досягнення повноліття.
  5. Далі система вітає з успішним відкриттям рахунку, але на цьому реєстрація не завершується. Сервіс пропонує спробувати доступні можливості та або зробити переказ, або сплатити за покупку в онлайн-магазині. Насправді, незалежно від того, що ви оберете, система відкриє форму для прив’язки банківської карти. У цій формі PayPal попросить внести номер картки, строк її дії та CVV.

Після завершення реєстрації клієнтові відкривається Особистий кабінет у розділі “Огляд”. У кабінеті користувач може підтвердити номер телефону й поштову адресу, додати ще одну картку. З цього моменту новому клієнту PayPal доступні функції, відкриті для України.

Реєстрація корпоративного рахунку в Україні

З корпоративного рахунку користувач може виплачувати заробіток виконавцям і співробітникам, виставляти рахунок і відправляти запит на оплату.

Для відкриття корпоративного рахунку в Україні потрібно:

  1. Зайти на офіційний сайт PayPal і натиснути “Відкрити рахунок”.
  2. Обрати потрібний тип рахунку — “Корпоративний рахунок”.
  3. Внести адресу електронної пошти.
  4. Форма, що відкриється, затребує інформацію про юридичну особу. До неї потрібно вписати логін, ПІБ повністю, назву компанії, номер телефону, юридичну адресу, місцеположення, індекс; далі — обрати валюту. PayPal не підтримує гривню, але можна обрати долар або євро.
  5. Останній етап — внесення інформації про напрямок діяльності організації, адресу сайту, країну і дату реєстрації. Рахунок PayPal активується тільки після надання всіх даних про компанію.

Способи поповнення балансу в Україні

Для України PayPal не передбачає можливості поповнення рахунку, але декілька варіантів вирішення проблеми все ж існує.

Популярний у світі спосіб поповнення PayPal з мобільного телефону в Україні не працює.

Якщо акаунт був зареєстрований не в Україні, то клієнт може відправити запит на отримання коштів своєму замовнику або будь-якому іншому користувачу PayPal. Для цього у розділі “Сервіси” потрібно натиснути “Запитати кошти” чи “Виставлення рахунку”, заповнити інформацію про платника, внести суму, що запитується, і запитати оплату рахунку. Для українців цей спосіб є ненадійним, бо якщо PayPal помітить подібні запити з України, то відправить перевіркового листа для підтвердження того, що одержувач знаходиться в тій країні, з якої реєструвався акаунт.

Як і перший, другий спосіб теж не є надійним. Одначе, він ризиковий не через перевірки сервісу, а через людський фактор. В Україні PayPal дозволяє відправляти платежі іншим клієнтам системи, тому деякі користувачі віддають один одному гроші готівкою та чекають на переказ такої ж суми в системі PayPal. Переказати кошти можна в розділі “Відправка платежів”, і для цього потрібно тільки внести ім’я одержувача чи його адресу електронної пошти. Отримати в такий спосіб гроші можна й від замовника за свою роботу.

Третій спосіб — поповнення рахунку з банківської картки. Але у такому разі користувач тільки закріплює гроші за акаунтом, а під час оплати PayPal виступає посередником і просто ховає дані банківської картки від продавця.

Зняття грошей з PayPal в Україні

Зняття коштів для українців також не передбачено, але ринок пропонує способи вирішення цього питання. Спеціальні сервіси за відсоток допомагають виводити кошти з PayPal. Найпопулярніші посередники в Україні — це Western Bid і Seller Online. З Western Bid гроші з PayPal можна вивести на картку Монобанку, картку Payoneer, на картку або на рахунок ПриватБанку, на розрахунковий рахунок підприємця або отримати готівкою в одному з пунктів видачі.

За та проти PayPal в Україні

PayPal має переваги для українців:

  • це можливість швидко та просто оплачувати покупки в іноземних інтернет-магазинах;
  • можливість безкоштовно переказувати гроші всередині сервісу;
  • забезпечення конфіденційності даних банківської картки:
  • можливість отримання оплати за послуги та товари від закордонних партнерів.

Має PayPal і недоліки:

  • це обмеження функціоналу в Україні;
  • блокування рахунків без попередження і пояснення причин;
  • відсутність гривні:
  • непопулярність сервісу серед українських компаній.

Альтернативи PayPal

Через незручності у користуванні системою українці все більше обирають інші способи отримання й виводу платежів.

Payoneer — найпопулярніша платіжна система в Україні, особливо її люблять фрілансери. Payoneer дозволяє отримувати оплату від іноземних замовників, виводити кошти з бірж фрілансу, переказувати гроші всередині системи, виводити їх на банківську картку або рахунок. Також Payoneer випускає власну дебетову картку, яка з’єднана з рахунком у системі. Але варто уточнити, що, як і PayPal, Payoneer не працює з гривнею.

Про роботу Payoneer в Україні в мене є стаття.

Skrill — популярна платформа серед українських IT-спеціалістів. Вона дозволяє торгувати криптовалютою, прив’язувати одразу декілька банківських карток, також платформа випускає власні картки для віп-клієнтів, співпрацює з онлайн-казіно та платформами фрілансу. Важливо знати, що для активації акаунту Skrill запитує довідку про відкриття банківського рахунку.

Висновки

Повноцінна робота з PayPal в Україні пов’язана не тільки з труднощами, а й з ризиками: починаючи з реєстрації через іншу країну для можливості користуватися всіма послугами і завершуючи зняттям грошей через посередників і незрозумілу політику обмеження доступу до рахунків без пояснення причин. Функціоналу сервісу в Україні вистачить тим, хто іноді отримує невеликі суми від замовників чи знайомих і витрачає всі гроші в закордонних онлайн-магазинах.

Попри всі незручності користування, з PayPal продовжують працювати. Людей приваблює надійність, популярність сервісу, швидкість і зручність проведення оплати в інтернеті. Сьогодні PayPal — не єдиний сервіс на ринку, і вже існують більш чи менш відомі альтернативи, тому кожен українець може сам обрати платформу, яка відповідатиме його вимогам та потребам.

Payoneer в Україні 2024
Logo