Картка Payoneer в Україні
Payoneer — одна з найпопулярніших платіжних систем у світі. Вона має попит серед фрілансерів, які заробляють на біржах фрілансу, підприємців, що працюють на міжнародному ринку, замовників, які хочуть швидко та зручно заплатити за роботу будь-кому по всій планеті.
Payoneer співпрацює з найбільшими платформами фрілансу Upwork, Fiverr, Freelancer, фото- та відеостоками Pond5, Shutterstock, маркетплейсами Amazon, Etsy, Ebay, сервісами онлайн-освіти Academy of Mine, Udemy, Coursera, Linkedin Learning, туристичними сайтами Booking, Airbnb. Цей перелік — далеко не всі напрями та платформи, з якими працює система, тож її популярність серед українців не є несподіваною.
Під час реєстрації необхідно вказати дані картки українського банку для верифікації особи.
Одна з додаткових можливостей Payoneer — змога випустити картку системи, яка напряму буде з’єднана із рахунком користувача Payoneer. Картка працює на Mastercard і за функціоналом не відрізняється від картки будь-якого іншого банку: нею можна розраховуватися в інтернет-магазинах та супермаркетах, платити за кордоном, знімати гроші через банкомат та переказувати їх. Картка зручна у використанні, але має свої особливості випуску, використання та тарифів.
Чи можна користуватися Payoneer без картки?
Так, користуватися Payoneer можна і без картки. Це абсолютно самостійна платіжна система, яка пропонує користувачам багато можливостей.
По-перше, із системою можна працювати з іноземними клієнтами та приймати оплату на рахунок Payoneer.
По-друге, через систему користувач може давати замовникам-нерезидентам України реквізити європейських та американських банків. Заплатити за цими реквізитами замовнику буде звичніше та простіше, ніж розбиратися з усіма нюансами оплати на рахунок українського банку.
По-третє, з грошей, які зберігаються на рахунку Payoneer, користувач не повинен платити податки ні в США, ні в Україні.
Гроші з балансу Payoneer можна вивести в Україну на рахунок в Monobank (якщо у вас немає картки Монобанку – переходьте за посиланням та після реєстрації отримайте 50 грн бонусу на рахунок – Замовити картку Монобанку ->), а можна випустити картку системи та користуватися своїми грошима одразу після їх отримання.
Навіщо потрібна картка Payoneer?
Картка Payoneer — це звичайна іменна картка, що відповідає стандарту Mastercard. Вона напряму з’єднана з рахунком клієнта Payoneer. Нею можна користуватися як звичайною банківською карткою: розраховуватися в магазинах та ресторанах, платити на інтернет-ресурсах, переказувати кошти, знімати їх. У пригоді вона стане тим, хто часто подорожує, бо під час замовлення картки можна вибрати будь-яку з доступних валют, тож у подорожі не знадобиться кожного разу перераховувати ціну в доларах на гривні, а можна буде сплачувати відразу.
Допоможе картка і тим, хто тільки починає працювати на фрілансі та ще не оформив свою діяльність в Україні. Якщо щомісяця на банківський рахунок фізичної особи буде перераховуватися велика сума, то згодом банк зверне на це увагу та запитає про джерело доходів, і фрілансер має доказати законність отримання коштів. Інакше банк має право застосувати штрафні санкції аж до блокування рахунку. Цей момент вирішує картка Payoneer. Своїм користувачам система відкриває рахунок в американському банку, тож кількість грошей на балансі та на картці залишається анонімною в Україні.
Як замовити картку Payoneer?
Під час реєстрації необхідно вказати дані картки українського банку для верифікації особи.
Замовити картку користувач може одразу, як на його рахунок сумарно надійде 100 доларів/євро. Тоді у налаштуваннях Особистого кабінету з’явиться кнопка “Замовити картку”. Під час замовлення користувач має:
- Обрати потрібну валюту.
- Вписати адресу доставки або вибрати її зі списку.
- Прочитати та погодитися з правилами користування рахунком, політикою конфіденційності й тарифами картки.
- Замовити.
Після отримання картку слід активувати в Особистому кабінеті. Для цього потрібно:
- Ввести 16-значний номер картки.
- Придумати 4-значний ПІН-код.
- Підтвердити 4-значний ПІН-код.
- Активувати
В Україну картка доходить за 2-3 тижні до поштового відділення. У разі, якщо за місяць вона так і не була отримана, користувач має звернутися до служби підтримки Payoneer. Картку заблокують і відправлять нову.
Які тарифи та ліміти картки?
Тарифи картки Payoneer — її мінус, через який багато користувачів системи відмовляються від ідеї випуску картки. Payoneer бере високі комісії та плату за обслуговування, особливо якщо порівнювати з тарифами українських банків.
- Хоча випуск картки безкоштовний, її обслуговування коштує 29,95 долара США на рік.
- Перевипуск картки з будь-яких причин коштуватиме 12,95 долара.
- Зняття коштів через банкомат — 3,15 долара.
- Запит балансу через банкомат або відмова у видачі коштів — по 1 долару.
- Комісія Mastercard за зняття коштів — 1,8%.
- Комісія за переказ коштів на рахунок в місцевому банку — 2%.
- За тарифами Payoneer, комісії за платіж у супермаркетах та інтернет-сервісах немає, але це стосується тільки американських платформ та магазинів. За оплату товару в Україні Payoneer бере комісію за транскордонний платіж або за конвертацію валюти. Ці два види комісії не сумуються.
- Комісія за транскордонний платіж стягується у разі, якщо країна банку, який випустив картку, та країна власника картки відрізняються, але платіж проходить у валюті картки. Комісія становить 3,5%
- Комісія за конвертацію валюти стягується у разі, якщо валюта картки та валюта платежу відрізняються. Комісія становить 3,5%.
- Комісії за переказ грошей всередині системи немає.
При оплаті карткою Payoneer в магазині через термінал комісія за конвертацію валюти стягується згідно з курсом банку-посередника, який надав термінал.
Гроші з картки Payoneer можна вивести на рахунок Monobank. Це дозволить зменшити комісійне навантаження:
- Конвертація грошей на рахунку буде проходити по курсу Monobank.
- Не буде комісії за конвертацію валюти під час оплати в магазині.
- Зменшиться комісія за зняття грошей з рахунку Monobank.
Ліміти картки Payoneer визначаються індивідуально, але для більшості українських акаунтів діють такі обмеження:
- На день користувач може провести до 20 операцій через банкомат і зняти до 5000 доларів.
- На день користувач може здійснити оплату карткою покупок в магазинах й інтернет-платформах на суму до 2500 доларів.
Отже, загальний ліміт на день становить 7500 доларів. У разі, якщо клієнт потребує вищих лімітів, кращим варіантом буде виведення грошей на рахунок Monobank.
Під час реєстрації необхідно вказати дані картки українського банку для верифікації особи.
Чи можна зняти гроші з PayPal в Україні?
PayPal — платіжна система, яка має попит у світі, але обмежена у своєму функціоналі в Україні через відсутність в країні чіткої законодавчої бази стосовно електронних грошей. Отже, функція зняття грошей для українців заблокована, тож кращим варіантом буде використання Payoneer та її картки.
Чи можна зняти гроші з Payoneer в Україні?
В Україні з картки Payoneer можна зняти гроші в національній або в іншій валюті. Існує два способи зняття готівки з картки Payoneer: через банкомат та через касу банку.
Перевірка балансу картки Payoneer — платна послуга, тож краще заздалегідь завантажити додаток системи на телефон, щоб завжди мати змогу безкоштовно перевірити стан рахунку.
Як і де зняти гривні з картки?
Зняти гривні з картки Payoneer можна в банкоматі або в касі банку.
- Зняти гривні можна в банкоматі будь-якого банку. З валюти картки гроші конвертуються у гривні. Комісія за зняття грошей через банкомат складе 3,15$ за транзакцію + до 3,5% за конвертацію валюти або транскордонний платіж.
- Зняти гривні можна також у касі банку. Для цього потрібно звернутися у касу з паспортом та карткою. Комісія складе 3,15$ за транзакцію + 1,8% комісія Mastercard + комісія банку.
Як і де зняти долари з картки?
В Україні немає валютних банкоматів, тому зняти долари або євро з картки Payoneer можна тільки в касі банку. Для цього за паспортом та карткою Payoneer потрібно підійти до каси банку та запросити зняття коштів у доларах або євро. Комісія за операцію складе 3,15$ за транзакцію + 1,8% комісія Mastercard + комісія банку.
Як поповнити картку в Україні?
Самостійно поповнювати картку Payoneer не можна: це йде всупереч правилам сервісу, бо рахунок у системі відкривається для роботи з інтернет-ресурсами та виводу звідти грошей. Деякі компанії з ЄС, США та Японії можуть поповнювати картки у рамках програми Global Payment Service. Все ж таки користувачі знаходять способи поповнення рахунку:
- “Сard-to-card” — переказ коштів від одного користувача до іншого. Знайти цю функцію можна в Особистому кабінеті в розділі “Withdrawal”. Називається вона “Transfer to another card”.
- Використання US Payment Service, який дозволяє переказувати гроші на Payoneer через американські системи PayPal, Skrill тощо. Комісія складе 1%.
Під час реєстрації необхідно вказати дані картки українського банку для верифікації особи.
Як вивести гроші з Payoneer на Monobank?
Вивести гроші з балансу Payoneer на рахунок Monobank можна у кілька натискань. Для цього потрібно:
- У додатку Monobank в розділі “Поповнити картку” вибрати платіжну систему Payoneer.
- Авторизуватися та ввести дані акаунту.
- Ввести суму виводу.
- Очікувати надходження грошей за 15 хвилин.
За виведення грошей з балансу Payoneer бере 2% комісії, Monobank не стягує додаткових комісій. Payoneer знімає свою комісію додатково, а не віднімає від тих грошей, що виводяться (тож для виводу 100 доларів на рахунку потрібно мати щонайменше 102 долари).
Для зняття доларів з Monobank можна використати будь-яке відділення Universal Bank. Якщо сума зняття понад 1000 доларів, то гроші треба замовляти попередньо через підтримку банка. Комісія Monobank складе 0,9%.
Банківський рахунок чи картка?
У картки Payoneer є свої переваги:
- випустити її можна через Особистий кабінет і немає потреби відвідувати банк-емітент;
- нею зручно розраховуватись у будь-якій країні світу;
- стан рахунку не можна відстежити в Україні;
- Payoneer заздалегідь попереджає клієнтів про закінчення строку дії картки.
Має картка і недоліки:
- високі комісії та висока плата за обслуговування;
- ліміт у 5000 доларів на день, через який неможливо відразу зняти велику суму;
- блокування картки у разі, якщо вона не використовувалася 6 місяців.
Виведені на рахунок Monobank кошти можна використовувати зі значно нижчими комісіями або без них. Також власник може самостійно виставляти ліміти картки. Тож, якщо користувач отримує невеликі або нерегулярні суми за свою роботу на баланс Payoneer, то значно вигідніше виводити їх на банківський рахунок Monobank.